Закони та Акти

все що Ви хотіли дізнатись

Відповідно до частини другої статті 14 та статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 № 355 , Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Ухвалила: 1. Затвердити Зміни до Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 03 листопада 2005 року № 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 за № 1574/11854 (у редакції рішення Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 10 листопада 2011 року № 637), що додаються. 2. Департаменту ліцензування в установленому законодавством порядку це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. 3. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.


Одним із головних пунктів самого документа є Додаток 5, який є опорним для розуміння необхідності реєстрації того чи іншого обладнання в реєстрі НКРЗІ.

  • 1. Радіоустаткування служби радіовизначення (визначення місця розташування, швидкості і / або інших характеристик об'єкта або отримання інформації про такі параметри за допомогою властивостей поширення радіохвиль), за винятком приймачів супутникової навігації GNSS.
  • 2. Мультірадіообладнання (multi-radio equipment) (комбіноване обладнання, складається з двох або більше приймачів, передавачів і приймачів, здатних одночасно випромінювати на двох і більше частотах (радіочастотних каналах), застосовуючи різні види радіотехнології (стандарти зв'язку), з потужністю кожного передавача понад 100 мВт).
  • 3. Радіостанції безпосереднього аналогового і / або цифрового УКХ-зв'язку типу PMR446 (діапазон частот 446-446,2 МГц).
  • 4. Радіоустаткування цифрової системи бездротового доступу стандарту DECT і його модифікацій, у тому числі телефонні апарати для дротового зв'язку з бездротовою трубкою.
  • 5. Центральні земні станції супутникового зв'язку.
  • 6. Бездротові зарядні пристрої для зарядки автомобілів з електричним двигуном є радіоустаткуванням.
  • 7. Радіоустаткування для дистанційного радіоуправління (пілотування) безпілотними повітряними судами і / або безпілотними літальними апаратами (БПЛА), а також радіообладнання обміну даними між повітряними і наземними пристроями, за винятком виробів авіаційної техніки, зазначених у підпункті 3 пункту 2 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 № 355 (далі - Технічний регламент радіообладнання).
  • 8. Набори моделей зменшеного розміру (в масштабі), іграшки у вигляді тварин або інших істот, іграшки та моделі з вбудованим двигуном, що містять в своєму складі передавачі або передавачі та приймачі (радіокеровані іграшки), з потужністю випромінювання передавача більше ніж 5 мВт (7 дБм).
  • 9. Передавачі теле- і радіомовлення з потужністю випромінювання понад 50 Вт.
  • 10. Конкретні типи радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, оцінка відповідності яких здійснюється без використання узагальнених умов застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, оприлюднені на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України, згідно з пунктом 2.6 розділу II Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.
  • 11. Конкретні типи радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які за результатами аналізу та оцінки виробником ризику (ризиків) не відповідають належному рівню відповідності додатковим вимогам для введення в експлуатацію та / або використання радіообладнання, визначеним у Плані використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 року № 815, та / або конкретний тип радіообладнання, віднесений імпортером до продукції, що має високий ступінь ризику.
  • 12. Група радіоелектронних засобів, збій в роботі або неналежне функціонування яких може загрожувати безпеці людей і / або довкіллю.
  • 13. Група радіоелектронних засобів, які є технічними засобами телекомунікацій (для організації надання телекомунікаційних послуг) і призначені для встановлення на борту повітряного, морського чи річкового судна (наприклад, земні станції супутникового зв'язку, базові станції стільникового зв'язку, точки бездротового доступу).
  • 14. Точки бездротового доступу, які є технічними засобами телекомунікацій (для організації надання телекомунікаційних послуг) з робочим діапазоном частот 5470-5725 МГц і призначені для встановлення поза приміщеннями (outdoor).

Для ознайомлення з повним текстом документа перейдіть за посиланням нижче

Ґрунтуючись на цьому документі, ми чітко розуміємо, чому той чи інший тип РЕЗ (пристрої) потрібно реєструвати в реєстрі НКРЗІ. Більшість пристроїв не потрапляють під дію цього документа, але якщо це так, ми допоможемо вам з реєстрацією вашого типу РЕЗ у найкоротші терміни.