Закони та Акти

все що Ви хотіли дізнатись

Як виглядає список (перелік) товарів що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні?

Що входить в перелік продукції, товарів, пристроїв, що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні?

Ми відповімо на ці два головних питання в даній статті.

У зв'язку з втратою чинності з 01.01.2018 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.93 N 46-93 "Про стандартизацію і сертифікацію", Державна система сертифікації припинила своє існування.

Під цім, як здалося, простим формулюванням ховається новий Закон України "Про технічні регламенти та оцінки відповідності" ВВР, 2015, № 14, ст.96 згідно з яким вся вироблена або ввезена продукція на території України повинна відповідати певним технічним регламентам.

Це веде нас до того що 90% всієї електроніки повинна проходити процедуру відповідності, (умовно добровільну, але все ж таки обов’язкову сертифікацію) при успішному її проходження замовник отримує Сертифікат експертизи він же Сертифікат відповідності, тобто за фактом нічого не змінилося і для легальної реалізації товару все одно знадобиться Сертифікат.

Тобто усі радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої входять у перелік товарів, продукції, пристроїв що підлягає обов’язковій сертифікації (умовно добровільній, але все ж таки обов’язковій сертифікації).

Рекомендуємо також нашу статтю «Відмінність Сертифікату від Декларації»

То який же товар потрапляє під дію нового закону і який технічний регламент поширюється на ваш продукт? Відповісти на це питання стало складніше в зв'язку з тим, що станом на сьогодні, немає чіткого переліку, проте, в законах та регламентах йде чітка відсилка до технічних характеристик пристрою і для відповіді на це питання досить поглянути на технічні характеристики пристрою.


З упевненістю можна сказати, що всі пристрої в складі яких є Bluetooth, Wi-Fi, NFC, GPS, GSM або будь-який радіо модуль, тобто пристрої, які можуть створювати радіоперешкоди, входять до переліку продукції, товару, пристроїв що підлягають обов'язковій сертифікації та мають проходити відповідність технічним регламентам.

Підтвердженням даного факту є Рішення НКРЗІ № 78 від 13.02.2018 "Про затвердження Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв".

Для загального розуміння списку пристроїв для яких необхідно отримувати Сертифікат експертизи (відповідності) можна орієнтуватися на «Перелік товарів, які під час переміщення через митний кордон України підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів», зазначеного в постанові Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 436 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 № 142). Тут ви знайдете достатньо широкий перелік продукції, що підлягає оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 року № 679, проте варто пам'ятати що обидва вище перерахованих документа втратили чинність і згідно з новим законом цей список (перелік) став значно ширше.

Для ознайомлення з повним текстом документів перейдіть за посиланням нижче :

Ознайомитися з новими Законами та Технічними регламентами ви зможете на нашому сайті перейшовши за посиланням нижче:

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

  1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
  2. Зателефонувати нам і отримати безкоштовну консультацію