Загальна інформація

все що Ви хотіли дізнатись

У чому відмінність між Сертифікатом відповідності та декларацією про відповідність?

Принциповою відмінністю декларації від сертифіката є те, що при складанні Декларації відповідності український виробник або імпортер, самостійно, під свою повну відповідальність документально засвідчує (складає декларацію відповідності із зазначенням номера сертифіката відповідності та/або номерів протоколів випробувань), що продукція відповідає встановленим законодавством вимогам та технічним регламентам, тобто починаючи з 2018 року декларація відповідності не є первинним документом, а лише складається виробником або імпортером на підставі сертифіката відповідності (сертифіката експертизи типу) або отриманих в органі оцінки відповідності технічних регламентів, натомість, сертифікат відповідності (сертифікат експертизи типу), навпаки видається на підставі українських нормативних актів та технічних регламентів , які були розроблені й адаптовані під європейські норми. Технічний регламент в Україні по суті є аналогом Європейської директиви в ЄС.

Декларація про відповідність може бути складена в довільній формі, однак повинна містити всі необхідні пункти, встановлені конкретним Технічним регламентом і Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності»..

Сертифікат відповідності має строгу, затверджену форму, і друкується, як правило, на бланках суворої звітності, має встановлені Законом України доповнення та структуру, а також має бути підкріплений печаткою органу сертифікації (органу оцінки відповідності) що здійснював оцінку відповідності технічним регламентам України (проводив випробування).

Для підтвердження відповідності технічним регламентам необхідно проводити випробування продукції, тобто пройти процес сертифікації в акредитованому органі (лабораторії) з оцінки відповідності та отримати всі необхідні протоколи випробувань та сертифікат відповідності (сертифікат експертизи типу).

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

  1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
  2. Зателефонувати нам і отримати безкоштовну консультацію

Щоб дізнатися більше про нас як потенційного ділового партнера і прийняти рішення про співпрацю, рекомендуємо відвідати деякі розділи нашого сайту. Сподіваємося, ви знайдете відповіді на всі ваші запитання