Ціни та Тарифи

все що Ви хотіли дізнатись

З чого формується вартість отримання сертифіката CE (CE certificate) або, як його ще називають Європейського сертифіката, ми розглянемо в цій статті.

Перш ніж перейти до вартості, давайте розберемо, які види дозвільних документів існують у Європі і якими органами вони видаються.

Перший та найпоширеніший вид послуг, який зараз все частіше пропонують сертифікаційні агенції (державні органи оцінки відповідності (сертифікації) в Україні не мають акредитації для видачі сертифікатів європейського зразка (СЄ сертифікатів)) – це отримання «європейської декларації про відповідність».

Увага! Компанія Unus Finis займається лише оформленням та видачою Сертифікатів CE (Європейських сертифікатів), а не "декларацій"

Вартість отримання такої декларації не висока та стартує від 500 євро, але варто врахувати, що цей документ видається не ратифікованим Європейським органом, а приватною лабораторією у Європі. Це означає, що, отримавши такий документ, ви можете зіткнутися з рядом обмежень, наприклад, продаж товарів за «декларацією» може бути обмежений конкретним регіоном у Європі (наприклад тільки в місті Париж), а для продажу вашої продукції за його межами (наприклад, у Празі) вас можуть попросити пройти додаткові випробування і про це ви дізнаєтесь тільки вже коли завезете товар до Європи. Також були випадки, коли митна служба Євросоюзу не брала до уваги «декларації» від приватних лабораторій і вимагала «СЄ сертифікат» на продукцію, що ввозиться. «Декларацію» можна отримувати на приклад на кабельну продукцію тут ризик мінімальний, а випробування, зроблені лабораторією з великою ймовірністю, не викликатимуть питань, що стосується складної електроніки чи техніки, то тут однозначно потрібно вибирати «сертифікацію» в ратифікованому європейському органі.

Декларація європейського зразка від приватної не ратифікованої лабораторії в Європі – це ризик опинитися без необхідних документів у найвідповідальніший момент.

Другий, найстабільніший та найпопулярніший як у Європі, так і в Україні вид послуг – це отримання європейського сертифікату СЕ (CE certificate) від ратифікованого європейського органу.

Отримання такого сертифікату гарантує вашій компанії та вашій продукції безперешкодні продажі на території всього Євросоюзу на всіх рівнях, будь то закупівлі для державних органів, чи то продаж в приватним особам. Організація сервісних центрів, реєстрація торгівельної марки та отримання EAN. Вам стануть доступні полиці будь-яких інтернет-магазинів та маркетплейсів, таких як європейський Amazone або мережа магазинів lidl.

Вартість отримання «СЄ сертифіката» (CE certificate) можна умовно поділити на дві частини:

1) Адміністративна робота – 2500 євро

В адміністративну роботу включається оцінка протоколів випробувань (якщо потрібно), формування заявки на отримання «СЕ сертифіката» (CE certificate), підбір стандартів, підготовка та збір документів на заявлену продукцію, лабораторний контроль випробувань (якщо потрібен) комунікація між органом сертифікації в Європі та багато іншого.

Для спрощення прорахунків у цю суму включено роботу європейського органу, а також послуги компанії Unus Finis з послугою «під ключ»

2) Отримання європейських протоколів випробувань – вартість залежить від складності випробуваного зразка.

Тут цей розділ також, умовно, можна поділити на дві частини:

а) Замовник має європейські або китайські протоколи випробувань на окремі елементи або на продукцію в цілому. У такій ситуації європейський орган може зарахувати наявні протоколи випробувань та видати європейський сертифікат (CE certificate) без протоколів та випробувань або зажадати провести незначні додаткові випробування, а не весь цикл.

У такому разі вартість отримання сертифіката СЕ (CE certificate) становитиме лише його «адміністративну частину», тобто 2500 євро.

б) Замовник не має європейських або китайських протоколів випробувань на окремі елементи або на продукцію в цілому.

У такому разі випробування можна провести як на території України в УДЦР (зі 100% гарантією отримання європротоколів, відповідальність за випробувальний зразок та його працездатність несе компанія Unus Finis) так і в Європі (відповідальність за випробувальний зразок та його працездатність несе замовник)

Прорахунок отримання Європейського сертифіката на прикладі точки доступу LoRA Hotspot:

Радіотехнології коротко: LoRA, Wi-Fi b/g/n/ac, Bluetooth, GPS.

Випробування та отримання протоколів європейського зразка проводились в Україні в Українському Державному Центрі Радіочастот (ДП Укрчастотнагляд) . На руки було отримано 7 європейських протоколів випробувань.

Вартість проведення випробувань в УДЦР склала 170000 грн (станом на травень 2022 року це становило 4950 євро, ставки УДЦР не переглядалися, таким чином станом на жовтень 2022 року ця сума склала еквівалент 4050 євро)

Хочемо зауважити, що вартість «адміністративних послуг» завжди вказується в євро, коли як вартість проведення випробувань в Україні буде саме у гривні, вартість проведення випробувань у Європі завжди буде вказана в євро.

Таким чином, розрахунки отримання європейського сертифіката (CE certificate) «під ключ» для точки доступу LoRA Hotspot з компанією Unus Finis будуть виглядати так:

2500 євро (адміністративна робота) + 4950 євро (протоколи випробувань візьмемо найвищу вартість початку року) = 7450 євро (вартість сертифіката СЕ)

Для порівняння на запит нашої компанії в травні 2022, сертифікація даної точки доступу в Німеччині склала 8100 євро, а випробування в Словаччині склали 7600 євро відповідно.

Підсумовуючи, можна сміливо сказати, що отримувати Європейський сертифікат (CE сертифікат/CE certificate) в Україні з нашою компанією це не лише зручно, а й вигідно!

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

  1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
  2. Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію