Протокол випробувань в Україні – це документ, що містить необхідні відомості про об'єкт випробувань, методи, що застосовуються, засоби й умови випробувань, результати випробувань, а також висновок за результатами випробувань, оформлений в установленому порядку.
Згідно з рішенням НКЗСІ «Про затвердження Порядку проведення приймальних випробувань радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на місці експлуатації» від 26.07.2007 N 854, заснованому на Законі України "Про радіочастотний ресурс України" (Увага! Цей Закон втратить чинність 01.01.2022, на підставі набрання чинності Закону України "Про електронні комунікації" від 01.01.2022)
Випробуванням підлягають дослідні зразки (партії) і продукція серійного, масового й одиничного виробництва. Дослідний зразок або пробну партію піддають попереднім й приймальним випробуванням (перевіркам) за спеціально розробленими програмами.
Попередні випробування проводять для визначення відповідності продукції технічним завданням, вимогам стандартів, технічної документації та для вирішення питання про можливість надання її на приймальні випробування.
Приймальні випробування проводять з метою: визначення відповідності продукції технічним завданням, вимогам стандартів і технічної документації, оцінки технічного рівня; визначення можливості постановки продукції на виробництво; вироблення рекомендацій щодо встановлення категорії якості та відповідності технічним регламентам.
Європейські протоколи випробувань мають схожу структуру і переважно мають одні й ті самі директиви, але мають зазвичай більш розширені параметри у своєму змісті і зачіпають більше норм і стандартів. Європротоколи складаються зазвичай англійською мовою, але можуть бути складені будь-якою міжнародною мовою на вимогу замовника або органу оцінки відповідності.
Протокол випробувань – це офіційний документ, який видає акредитований центр або лабораторія і містить у собі інформацію про результати проведених випробувань. Випробування здійснюються за допомогою різних технічних засобів і засобів вимірювань, відповідним чином перевірені або відкалібровані.
Завдання випробувань – оцінити здатність товару (продукції) реалізовувати й відповідати очікуваним вимогам і функціям у певних умовах, шляхом отримання об'єктивних характеристик дослідними методами.
Випробування проводяться згідно зі стандартизованим або відповідним чином узгодженими з методиками випробування .
Надалі на основі цього протоколу може бути виданий сертифікат відповідності
Не варто забувати, що згідно з п. 2.11 і п. 2.12 Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв , з метою практичного визначення шляхів забезпечення електромагнітної сумісності заявнику з його згоди може бути надана можливість організації та проведення натурних випробувань або тестових випробувань.
Хочемо звернути вашу увагу на деякі аспекти:
- Випробування організовуються і проводяться відповідно до Порядку проведення приймальних випробувань радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на місці експлуатації ;
- Фінансові витрати з організації та проведення натурних або тестових випробувань (можливі фінансові ризики в разі їхніх негативних результатів) несе заявник;
- Рішення про видачу дозволу на експлуатацію приймає УДЦР виключно за позитивними результатами натурних або тестових випробувань, за умови наявності протоколу натурних або тестових випробувань, який без заперечень підписаний уповноваженими представниками всіх причетних сторін, зазначені в особливих умовах висновку щодо електромагнітної сумісності;
- Коригування параметра(ів) випромінювання радіообладнання в процесі натурних або тестових випробувань передбачає необхідність підготовки нового висновку щодо електромагнітної сумісності за відповідним зверненням власника радіоелектронного засобу (випромінювального пристрою).
З прикладом «Протоколу випробувань» ви можете ознайомитись, перейшовши за посиланням нижче
Залишилися запитання? У нас є відповіді!
- Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
- Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію