Ціни та Тарифи

все що Ви хотіли дізнатись

У цій статті ми постараємося розібратися, що містить у собі вартість сертифікації, що впливає на формування вартості проходження оцінки відповідності Технічним регламентам і у скільки в підсумку може обійтися отримання Сертифіката експертизи типу.

Для початку зазначимо, що всі розрахунки орган оцінки відповідності здійснює виключно в рамках Постанови КМУ «Про затвердження Правил визначення вартості робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, що виконуються призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями» від 12 липня 2017 № 514

Ці Правила встановлюють механізм визначення вартості робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів (роботи з оцінки відповідності)

Основні фактори, що впливають на вартість робіт з оцінки відповідності, процесу сертифікації, в Центрі сертифікації Українського державного центру радіочастот:

 1. Кількість радіотехнологій (модулів), які використовуються в конкретному пристрої (модельному ряді пристроїв).

  • Приклад: Офіційний фітнес браслет від Xiaomi Mi Band 5 має одну радіотехнологію (Bluetooth), у той час як Mi Band 4 NFC (MGW4059RU) має дві радіо технології (Bluetooth + NFC)

  Таким чином, при форкуванні вартості сертифікації, сертифікація Mi Band 4 NFC буде дорожче ніж Mi Band 5.

 2. Кількість пристроїв у модельному ряді.

  • Приклад: Samsung Galaxy Buds Pro (SM-R190NZKASEK) – це модель Bluetooth TWS навушників, на яку взято окремий сертифікат, у навушників Samsung немає модельного ряду як такого, кожна модель навушників проходить персональну сертифікацію, тоді як компанія OPPO сертифікує свої TWS пристрої модельними рядами Oppo Enco Free, Oppo Enco W11, Oppo Enco W31, Oppo Enco W51.

  Таким чином, при форкуванні вартості сертифікації, сертифікація OPPO буде дорожче ніж Samsung через кількість пристроїв, внесених в один сертифікат. Це пов'язане з тим, що всі пристрої в модельному ряді OPPO будуть проходити протокол відповідності модулів на ідентичність.

 3. Наявність зарядного пристрою в комплекті поставки.

  • Приклад: Смартфон від компанії Apple , наприклад такий як iPhone 12, постачається без зарядного пристрою в комплекті, тоді як більшість інших виробників, наприклад Samsung і його модель S20, укомплектовується мережним адаптером живлення.

  Таким чином, при однаковій кількості радіотехнологій (радіомодулів) при форкуванні вартості сертифікації, сертифікація Samsung S20 буде дорожче ніж Apple iPhone 12.

  Важливо! Навіть якщо виріб не комплектується зарядним пристроєм, для проходження процедури оцінки відповідності Технічним регламентам і перевірки вироби на електромагнітну сумісність (ЕМС) замовнику необхідно подати додатково рекомендований для цього пристрою мережевий або автомобільний адаптер належної якості. У такому випадку зарядний пристрій не буде проходити випробування і вноситься в Сертифікат експертизи типу.

 4. Наявність у комплекті поставки аксесуарів, що мають в своєму складі радіотехнологію.

  • Приклад: Сертифікація телевізора з технологією Wi-Fi і Bluetooth, в комплекті якого є пульт дистанційного керування з передачею даних через Bluetooth, коштуватиме дорожче ніж сертифікація телевізора з технологією Wi-Fi і Bluetooth, яка має в комплекті стандартний пульт з IR випромінювачем.
 5. Якщо в процесі проведення випробувань (сертифікації) пристрій, його компоненти або невід'ємна частина комплекту поставки не відповідає вимогам Технічного регламенту, замовник зобов'язується надати для випробувань зразок належної якості для проведення повторних випробувань, але в деяких випадках це може збільшити загальну вартість сертифікації

  Виправити цю ситуацію можливо, надавши робочий (НЕ бракований) блок живлення, при цьому необхідно буде додатково оплатити повторне проведення випробувань з новим обладнанням, у даному випадку, саме ці додаткові випробування і мають вплив на збільшення вартості сертифікації.

Основні складові розрахунку вартості сертифікації:

 1. Робота органу сертифікації (далі – РОС) (робота інженерного відділу, бухгалтерії договірного відділу тощо)

  Це сума, з якої все починається, вона варіюється від року до року, регулюється внутрішніми розпорядженнями органу сертифікації і становить приблизно 10000 грн.

 2. Розрахунок вартості проведення випробувань (сертифікації) за формулою згідно Постанови КМУ «Про затвердження Правил визначення вартості робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, що виконуються призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями» від 12 липня 2017 № 514

  Тут усе залежить від конкретного пристрою, модельного ряду пристроїв або системи пристроїв, які будуть проходити випробування, через те що крім технічних ресурсів враховується ще час, витрачений на проведення тестів.

Приклад розрахунку вартості сертифікації - 1.

За основу візьмемо фітнес-браслет від Xiaomi Mi Band 5 (без NFC)

Технічні дані пристрою:

 • У складі пристрою присутня технологія передачі даних Bluetooth.
 • Мережевий або автомобільний зарядний пристрій у комплекті відсутній.

Виконуємо розрахунок вартості сертифікації за формулою:

РОС + Розрахунок робіт згідно з ПКМУ №514 = 34000 грн.

Це сума, яку необхідно буде заплатити згідно з договором з «Центром сертифікації Українського державного центру радіочастот (ЦС УДЦР)»

У разі звернення замовника в компанію Unus Finis для допомоги в отриманні сертифікату експертизи типу до вартості договору з ЦС УДЦР, додається вартість послуг компанії на ваш вибір.

Згідно з даними «Прикладу розрахунку вартості сертифікації - 1» розрахунок вартості отримання сертифіката, наприклад з послугою компанії Unus Finis «під ключ» (С.Стандартна) , буде виглядати наступним чином:

РОС + Розрахунок робіт згідно з ПКМУ №514 + Unus Finis «під ключ» (С.Стандартна) = 53000 грн.

Детальніше про розрахунки вартості сертифікації пристрою з однією радіотехнологією ви можете ознайомитись в нашій статті «Вартість сертифікації пристроїв, до складу яких входить один радіомодуль (технологія передачі даних), як-от Bluetooth, NFC, GPS тощо»

Усі цифри, наведені в цій статті, носять ознайомчий характер і можуть варіюватися як в меншу, так і в більшу сторону. Усі розрахунки проводяться індивідуально для кожного замовника з огляду на всі його побажання й можливості.

Приклад розрахунку вартості сертифікації - 2.

За основу візьмемо автомобільні відеореєстратори (модельний ряд) торговельної марки Globex моделей GE-801WR, GE-802WGR, GE-803W, GE-804WG, GE-805WRE.

Технічні дані автомобільних відеореєстраторів:

 • У складі всіх пристроїв присутня технологія передачі даних Wi-Fi (ІЕЕЕ 802.11 b/g/n) .
 • У складі всіх пристроїв присутня технологія передачі й отримання даних GPS.
 • Автомобільний зарядний пристрій є частиною комплекту поставки.

Виконуємо розрахунок вартості сертифікації за формулою:

РОС + Розрахунок робіт згідно з ПКМУ №514 = 46000 грн.

Це сума, яку необхідно буде заплатити згідно з договором з > «Центром сертифікації Українського державного центру радіочастот (ЦС УДЦР)»

Фактори, які вплинули на формування вартості сертифікації (ціни) в цьому випадку такі:

 1. Наявність двох модулів передачі даних (радіотехнологій), Wi-Fi и GPS.

  Тут варто зауважити, що час, витрачений на проведення випробувань модуля Wi-Fi і GPS, різний: на випробування Wi-Fi витрачено часу на 70% більше.

 2. Наявність зарядного пристрою в комплекті.

  Зарядний пристрій проходить випробування згідно з Постановою КМУ «Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання» від 16 грудня 2015 р № 1067 , а також відповідно до протоколів безпеки в рамках даних технічних регламентів, але не обмежується ними.

 3. Наявність модельного ряду (більше трьох пристроїв в одному сертифікаті)

  Для підтвердження відповідності всіх пристроїв модельному ряду (радіотехнологій, технологічних креслень, принципових електричних схем, принципу роботи, мікросхем тощо) проводиться низка заходів, що займає певний час.

У разі звернення замовника в компанію Unus Finis для допомоги в отриманні сертифікату експертизи типу до вартості договору з ЦС УДЦР, додається вартість послуг компанії на ваш вибір.

Згідно з даними «Прикладу розрахунку вартості сертифікації - 2» розрахунок вартості отримання сертифіката, наприклад із послугою компанії Unus Finis «під ключ» (A.Складна) , виглядатиме наступним чином:

РОС + Розрахунок робіт згідно з ПКМУ №514 + Unus Finis «під ключ» (A. Складна) = 68000 грн.

Детальніше про розрахунки вартості сертифікації пристрою з двома радіотехнологіями ви можете ознайомитись в нашій статті «Вартість сертифікації пристроїв, до складу яких входять два радіомодулі (технологія передачі даних), як-от Bluetooth + NFC, GPS + Bluetooth, GPS + Wi-Fi, Bluetooth + Wi-Fi и т.п.» а також в розділі «Ціни та Тарифи»

Усі цифри, наведені в цій статті, носять ознайомчий характер і можуть варіюватися як в меншу, так і в більшу сторону. Всі розрахунки проводяться індивідуально для кожного замовника з огляду на всі його побажання й можливості.

Для детальнішого розгляду нас як ділового партнера і прийняття рішення про співпрацю рекомендуємо відвідати деякі розділи нашого сайту. Сподіваємося, ви знайдете всі ваші відповіді

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

 1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
 2. Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію