Документи та процедура

все що Ви хотіли дізнатись

Сертифікат відповідності (Сертифікат експертизи типу) - документ, який видається організаціями з відповідними повноваженнями у сфері стандартизації, сертифікації та якості.

Сертифікат відповідності (сертифікат якості), сертифікат експертизи типу - це фінальний документ, що видається органом оцінки відповідності за підсумками проведення випробувань товару, продукту або виробу та є підтвердженням якості виробу і відповідності його технічним регламентам України.

Сертифікат відповідності підтверджує, що певна продукція відповідає вимогам, встановленим в нормативному документі виробництва або в державних національних, галузевих стандартах, або різного роду специфікаціях на продукцію.

Для того щоб розібратися, що таке сертифікат відповідності в Україні, давайте коротко пройдемося по його вірним та хибним назвам станом на 2021 рік:

Сертифікат відповідності

(Вірна назва, залежить від модуля оцінки відповідності, за яким проводяться випробування, (див. Далі в статті))

Сертифікат експертизи типу

(Вірна назва, найпопулярніший різновид сертифікації, залежить від модуля оцінки відповідності, за яким проводяться випробування, (див. Далі в статті))

Сертифікація за стандартом УкрСЕПРО

(застаріла назва в зв'язку з анулюванням системи УкрСЕПРО в 2018 році)

Декларація про відповідність

(не припинила існувати, але не є головним документом і складається на підставі Сертифікату відповідності або Сертифікату експертизи типу)

З 2018 року проведення оцінки відповідності вимогам технічних регламентів стало обов'язковим, підставою для цього послужило ухвалення Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» і втратою чинності з 01.01.2018 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.93 N 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» . Давайте трохи розберемося з термінологією і з'ясуємо, що ж сталося.

Обов'язкова Сертифікація скасована, проте в Україні діє обов'язкова відповідність Технічним регламентам.

Для заповнення Декларації відповідності і вказівки в ній переліку Технічних регламентів , яким відповідає виріб, необхідні Протоколи випробувань , або Сертифікат, номер якого є невід'ємним пунктом декларації, як доказ, що все зазначено правильно.

Протоколи випробувань можна отримати в органі сертифікації , пройшовши процедуру оцінки відповідності. У разі успішного проходження оцінки відповідності технічним регламентам видається Сертифікат експертизи типу. І продукція може маркуватися Знаком відповідності.

В одній із наших статей зазначено, чому Сертифікат відповідності поміняв назву на Сертифікат експертизи типу (Декларацію відповідності).

То ж звідки формулювання «Сертифікат експертизи типу»? Відповідь на це питання дає Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження модулів оцінки відповідності, які використовуються для розроблення процедур оцінки відповідності, та правил використання модулів оцінки відповідності» від 13 січня 2016 № 95

Є кілька модулів оцінки відповідності технічним регламентам, і тільки модуль А, А1 і А2 - це експертиза з контролем виробництва. Усі інші модулі здебільшого засновані на експертизі проекту типового зразка (зразка продукції). Якщо ви не є виробником або не хочете проводити експертизу і контроль виробництва ви претендуєте тільки на отримання Сертифікату експертизи типу (це все товари привезені з-за кордону, які як правило проходять експертизу за Модулем B)

Типи модулів з коротким описом:

З прикладом «Сертифікату експертизи типу» з доповненням ви можете ознайомитись, перейшовши за посиланням нижче

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

  1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
  2. Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію