Документи та процедура

все що Ви хотіли дізнатись

Декларація про відповідність (в тому числі декларація відповідності) в Україні - це звіт, висновок, свідоцтво, сертифікат (в тому числі сертифікат експертизи типу або сертифікат відповідності) або будь-який інший документ, що підтверджує виконання заданих вимог, що стосуються об'єкта оцінки відповідності.

Підтвердження відповідності – видача документа про відповідність, яка ґрунтується на прийнятому після критичного огляду рішенні про те, що виконання заданих вимог було доведено.

Декларація відповідності – обов'язковий документ, якщо до товару застосовуються вимоги безпеки та відповідності технічним регламентам.

Декларація відповідності (декларація про відповідність) в Україні не є первинним документом і складається на основі сертифікату відповідності або протоколів випробувань.

Через те що один товар може бути одночасно об'єктом кількох технічних регламентів, то і декларацій відповідності для одного товару може бути кілька. Зараз дозволено складати одну декларацію із зазначенням усіх регламентів. Варто зауважити, що не для кожної продукції існує технічний регламент і саме тому неможливо отримати декларацію про відповідність технічним регламентам. У такому випадку, необхідно отримати добровільний сертифікат відповідності, оскільки немає технічних регламентів, що визначають вимоги безпеки до даної продукції.

Сертифікат відповідності (сертифікат експертизи типу) і декларація про відповідність технічним регламентам мають однакову юридичну силу щодо підтвердження якості та безпеки продукції. Однак варто зауважити, що згідно зі Статтею 28 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності»..

Декларація відповідності складається відповідно до вимог до її змісту, за приблизною структурою або формою, встановленими відповідними технічними регламентами.

А це означає, що один із пунктів декларації повинен містити і / або номери протоколів випробувань, номер сертифікату експертизи типу, виданий органом сертифікації в Україні.

Таким чином для складання декларації потрібна підстава (документ), що підтверджує зміст Декларації.

Як правило, для участі в тендері або поставок у великі мережі, вимагають не Декларацію, а Сертифікат експертизи типу або і те й інше.

Тобто імпортеру або виробнику для підтвердження відповідності технічним регламентам своєї продукції, достатньо надати Декларацію про відповідність (складається імпортером або виробником у належній формі і є документом, складеним під його особисту відповідальність) проте Декларація повинна базуватися на протоколах випробувань або Сертифікаті відповідності (Сертифікаті експертизи типу).

Що стосується Декларації про відповідність хочемо виділити деякі моменти

У разі якщо на певний вид продукції розповсюджується дія кількох технічних регламентів, які потребують складання декларації про відповідність, повинна бути складена єдина декларація про відповідність щодо всіх таких технічних регламентів, якщо це передбачено відповідними технічними регламентами. У такій декларації про відповідність повинні бути вказані відповідні технічні регламенти , зокрема відомості про їхні офіційні публікації.

Єдина декларація про відповідність може мати форму досьє, яке складається з окремих декларацій відповідності.

У випадках і відповідно до вимог, визначених у певних технічних регламентах, продукція під час вступу на ринок або введення в експлуатацію (експлуатації) повинна супроводжуватися декларацією про відповідність, її копією або спрощеною декларацією про відповідність.

Декларація про відповідність повинна бути складена державною мовою, а в разі якщо вона була складена іншою мовою, переведена державною мовою.

Якщо технічний регламент вимагає супровід продукції при наданні на ринку або введенні в експлуатацію (експлуатації) декларації про відповідність її копією або спрощеної декларації про відповідність, така декларація повинна бути складена або переведена відповідно до вимог закону про порядок застосування мов.

Окремими технічними регламентами можуть бути встановлені вимоги щодо додаткового застосування в декларації відповідності або її копії інших мов.

З прикладом «Декларації про відповідність» ви можете ознайомитись, перейшовши за посиланням нижче

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

  1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
  2. Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію

Щоб більше дізнатися про нас як потенційного ділового партнера і прийняти рішення про співпрацю, рекомендуємо відвідати деякі розділи нашого сайту. Сподіваємося, ви знайдете відповіді на всі ваші запитання