Технічний регламент – нормативно-правовий акт, в якому визначено характеристики продукції або пов'язані з ними процеси та методи виробництва.
Технічні регламенти України зокрема включають в себе відповідні адміністративні положення, дотримання яких є обов'язковим.
Не слід забувати, що з 2018 року проведення оцінки відповідності вимогам технічних регламентів стало обов'язковим, підставою для цього послужило схвалення Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».
Технічний регламент може також включати або містити вимоги до термінології, позначень, пакування та маркування в тій мірі, в якій вони застосовуються до продукції, процесу або методу виробництва.
Цей документ встановлює обов'язкові вимоги до об'єктів технічного регулювання (продукції, в тому числі будівель, конструкцій, процесу виробництва, експлуатації, зберігання тощо). Виробник продукції складає декларацію про відповідність певним технічним регламентам на підставі протоколів випробувань уведених в обіг товарів.
Об'єктами технічних регламентів є всі товари, що ввозяться з-за кордону, а також товари, вироблені на території України, за винятком товарів, на які не поширюється дія Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» й Технічних регламентів.
Прикладом товару, на які не поширюється дія Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та Технічних регламентів, є низьковольтне устаткування, джерелом живлення якого є бортова мережа автомобіля, 12-24В, зразком такого пристрою може виступати автомобільний зарядний пристрій для телефону, якщо в складі пристрою відсутній радіопередавальний модуль (Bluetooth, Wi-Fi, GPS, GSM, NFC або радіо), такий пристрій не підпадає під дію Технічного регламенту «низьковольтного електричного обладнання» від 16 грудня 2015 р № 1067, а отже і не потрапляє під дію Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». У цьому випадку ми керуємося тільки технічними характеристиками і нормами виробництва. І отримання документа про відповідність - декларації (в тому числі декларації про відповідність) , звіту, висновків, свідоцтва, сертифіката (в тому числі сертифіката відповідності) або будь-якого іншого документа, що підтверджує виконання заданих вимог, що стосуються об'єкта оцінки відповідності, не є обов'язковим.
Залишилися запитання? У нас є відповіді!
- Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
- Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію
Щоб більше дізнатися про нас як потенційного ділового партнера і прийняти рішення про співпрацю, рекомендуємо відвідати деякі розділи нашого сайту. Сподіваємося, ви знайдете відповіді на всі ваші запитання