Ціни та Тарифи

все що Ви хотіли дізнатись

Вартість сертифікації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у сучасному світі технологій це досить цікава тема адже технології змінюють одна одну так швидко, що часом, не розібравшись до кінця з однією, доводиться освоювати нову, оскільки попередня технологія вже безповоротно застаріла або вже входить до складу нової і не потребує окремого тестування.

У цій статті ми розглянемо, як наявність технологій у цілому впливають на вартість отримання Сертифікату відповідності (Сертифікат експертизи типу).

Ми наведемо приклад розрахунку вартості сертифікації для отримання сертифікату відповідності (сертифіката експертизи типу) для пристроїв до складу яких входить GSM 900/1800 і / або CDMA800 / CDMA2000 (для передачі голосу), протоколів 1X EV-DO, LTE, LTE +, UMTS, HSDPA , HSDPA +, GPRS, EDGE, 5Ge, 5G, 5G +, ZigBee і Thread, Bluetooth Mesh, а також RFID, точніше розглянемо як наявність або відсутність перерахованих вище діапазонів зв'язку і технологій позначається на вартості проведення сертифікації.

Для прикладу візьмемо три пристрої, побудовані на SoC (однокристальна система, що виконує функції цілого пристрою), компанії Nordic Semiconductor :

 • Пристрій 1:

  NRF51822 – це універсальна SoC з наднизьким енергоспоживанням, яка ідеально підходить для фірмових бездротових додатків Bluetooth® Low Energy і 2,4 ГГц. Вона побудована на 32-бітному процесорі ARM® Cortex ™ -M0 з 256/128 КБ флеш-пам'яті і 32/16 КБ ОЗУ. Гнучкий радіомодуль 2,4 ГГц підтримує фірмові протоколи Bluetooth Low Energy і 2,4 ГГц, такі як Gazell.

 • Пристрій 2:

  NRF51422 – це універсальна SoC з наднизьким енергоспоживанням, яка ідеально підходить для додатків бездротового зв'язку ANT, Bluetooth® Low Energy і 2,4 ГГц. Вона побудована на 32-бітному процесорі ARM® Cortex ™ -M0 з 256/128 КБ флеш-пам'яті і 32/16 КБ ОЗУ. Гнучкий радіомодуль 2,4 ГГц підтримує пропрієтарні протоколи Bluetooth Low Energy, ANT і 2,4 ГГц, такі як Gazell.

 • Пристрій 3:

  NRF5340 – це універсальна SoC з наднизьким енергоспоживанням, підтримує широкий спектр бездротових протоколів. Вона підтримує Bluetooth з низьким енергоспоживанням і здатна виконувати всі ролі кута приходу (AoA) і кута відхилення (AoD) в пошуку напрямку Bluetooth. Крім того, він підтримує LE Audio, високу пропускну здатність 2 Мбіт / с, рекламні розширення і великі відстані. Мережеві протоколи, такі як сітка Bluetooth, Thread і Zigbee, можуть виконуватися одночасно з Bluetooth LE, що дозволяє смартфонам виділяти, вводити в експлуатацію, налаштовувати і контролювати вузли сітки. Також підтримуються пропрієтарні протоколи NFC, ANT, 802.15.4 і 2,4 ГГц.

Дані SoC використовуються в системах розумний будинок, персональних пристроях для зберігання паролів, а також в різній електроніці та виробничій техніці й автомобілебудуванні.

На перший погляд може здатися, що різниця між цими модулями не велика, але це тільки на перший погляд.

Перед тим як провести розрахунки, ми хочемо нагадати принципи формування ціни:

Як формується вартість Сертифікації (що враховується і впливає на формування ціни) з прикладами, ви можете дізнатися, перейшовши за посиланням.

Усі розрахунки орган оцінки відповідності проводить, спираючись на Постанову КМУ «Про затвердження Правил визначення вартості робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, що виконуються призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями» від 12 липня 2017 № 514

До кожного клієнта застосовується індивідуальний підхід, у зв'язку з чим цифри, які фігурують в формулах, як і результат підрахунків, можуть змінюватися як у більшу, так і в меншу сторону в залежності від різних факторів, описаних на цьому сайті. Ця стаття має ознайомчий характер.

Своєю чергою всі розрахунки послуг компанія Unus Finis проводить індивідуально для кожного замовника, згідно з внутрішнім регламентам і рівнем складності, який описаний в статті «Тарифи на послуги компанії Unus Finis».

Скорочення, які використовуються в статті:

Вартість сертифікації пристроїв, побудованих на вищевказаних SoC, буде виглядати наступним чином:

Приклад сертифікації пристроїв - 1

Дано: Пристрій 1 (NRF51822)

Технічні дані (тільки ті, які важливі при проведенні випробувань для розрахунку вартості сертифікації):

 1. Інтерфейс передачі даних: Bluetooth 5.0
 2. Протоколи: Bluetooth Low Energy
 3. Пристрій працює від батарейки: CR2032

Розраховуємо вартість сертифікації за формулою:

«РОС» + «ПКМУ 514» = 34000 грн (без урахування вартості «ПК»)

«РОС» + «ПКМУ 514» + «ПК» = 56000 грн (під ключ)

Приклад сертифікації пристроїв - 2

Дано: Пристрій 2 (NRF51422)

Технічні дані (тільки ті, які важливі при проведенні випробувань для розрахунку вартості сертифікації):

 1. Інтерфейс передачі даних: Bluetooth 5.0
 2. Протоколи: Bluetooth Low Energy, ANT
 3. Пристрій працює від батарейки: CR2032

Розраховуємо вартість сертифікації за формулою:

«РОС» + «ПКМУ 514» = 39000 гр. (без урахування вартості «ПК»)

«РОС» + «ПКМУ 514» + «ПК» = 61000 грн (під ключ)

Приклад сертифікації пристроїв - 3

Дано: Пристрій 3 (NRF5340)

Технічні дані (тільки ті, які важливі при проведенні випробувань для розрахунку вартості сертифікації):

 1. Інтерфейс передачі даних: Bluetooth 5.0
 2. Протоколи: Bluetooth Low Energy, ANT, Thread , Zigbee, NFC та RFID
 3. Пристрій працює від батарейки: CR2032

Розраховуємо вартість сертифікації за формулою:

«РОС» + «ПКМУ 514» = 59000 грн (без урахування вартості «ПК»)

«РОС» + «ПКМУ 514» + «ПК» = 81000 грн (під ключ)

Як ви могли помітити, SoC з функцією Bluetooth теж буває різною і може підтримувати безліч протоколів, про які ви могли навіть не здогадуватися. І не підозрювати про те, що наявність додаткових протоколів може вплинути на вартість сертифікації. Ми наполегливо рекомендуємо перед тим, як сертифікувати свій пристрій для ринку України, проконсультуватися з фахівцями нашої компанії.

Таких прикладів можна навести досить багато. Ми наведемо ще один приклад розрахунку вартості сертифікації для отримання сертифікату відповідності (сертифіката експертизи типу) для пристроїв до складу яких входить GSM 900/1800 і / або CDMA800 / CDMA2000 (для передачі голосу), протоколів 1X EV-DO, LTE, LTE +, UMTS, HSDPA, HSDPA +, GPRS, EDGE, 5Ge, 5G, 5G +, ZigBee і Thread, Bluetooth Mesh, а також RFID. У цьому випадку ми візьмемо два умовних смартфона з однаковими функціями середнього цінового діапазону:

 • Смартфон 1: GSM (2G), 3G, 4G LTE (решта функцій ідентичні Смартфону2 )
 • Смартфон 2: GSM (2G), 3G, 4G LTE, 5G NR (він же 5G та 5G+) (решта функцій ідентичні Смартфону 1)

Різниця у вартості сертифікації, тобто проведення оцінки відповідності Технічним регламентам і отримання Сертифікату експертизи типу для смартфона 1 і смартфона 2 складе приблизно 15000-20000 грн. Це пов'язано з проведенням випробувань двох додаткових діапазонів радіочастот, в яких працює Смартфон 2 нового покоління.

Детальніше про вартість сертифікації (оцінки відповідності технічним регламентам) смартфонів, з прикладами розрахунків та цифрами ви можете прочитати в нашій статті: Вартість сертифікації пристроїв, до складу яких входять три та більше радіомодулі (технології передачі даних) від розумних годинників до смартфонів. В даному випадку ми говоримо не про вартість в загальному сенсі а про те як відсутність або присутність одного частотного діапазону або технології впливає на вартість сертифікації.

Нагадуємо, що всі цифри, наведені в цій статті, мають ознайомчий характер і можуть варіюватися як в меншу, так і в більшу сторону. Всі розрахунки проводяться індивідуально для кожного замовника з огляду на всі його побажання і можливості.

Для детальнішого розгляду нас як ділового партнера і прийняття рішення про співпрацю рекомендуємо відвідати деякі розділи нашого сайту. Сподіваємося, ви знайдете всі ваші відповіді

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

 1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
 2. Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію