Багато хто чув про скасування обов'язкової сертифікації та про анулювання, так званого переліку продукції що підлягає обов'язковій сертифікації.
Так чому ж після прийняття скасування обов'язкової сертифікації, на все більшу кількість товарів, а особливо техніки і радіоелектроніки потрібен сертифікат відповідності (сертифікат експертизи типу) ?
На це питання ми постараємося пролити світло в даній статті.
Почнемо з того, що скасування обов'язкової сертифікації в Україні сталося в 2018 році, підставою для цього послужила втрата чинності з 01.01.2018 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.93 N 46-93 "Про стандартизацію і сертифікацію", Державна система сертифікації припинила своє існування, тобто перестала існувати система УкрСЕПРО. Це в свою чергу призвело до скасування низки законодавчих актів в тому числі і списку, переліку продукції що підлягає обов'язковій сертифікації, який багато хто безуспішно намагаються знайти.
Беручи до уваги все вище сказане можна зробити висновок, що в Україні залишилося лише поняття «добровільна сертифікація» а поняття «обов'язкова сертифікація» залишилося в минулому.
Але чи так це насправді?
Все не так просто, як може здатися на перший погляд. Для початку давайте розберемося для чого це було зроблено.
Під формулюванням «скасування обов'язкової сертифікації» малося на увазі всього лише скасування низки національних стандартів для подальшого прийняття за основу Європейської системи стандартизації.
Говорячи простою мовою, національна система стандартів скасована, але прийнята Європейська система стандартів.
Підставою для цього послужив новий Закон України "Про технічні регламенти та оцінки відповідності" ВВР, 2015, № 14, ст.96 згідно з яким вся вироблена або ввезена продукція на території України повинна відповідати певним технічним регламентам.
Таким чином, якщо раніше продукція в Україні проходила швидше декларування, ніж сертифікацію, то тепер, згідно із законом, потрібно проходити саме сертифікацію.
Різницю між цими двома поняттями ми розбирали в статті відмінність сертифіката від декларації
На підставі вищезазначеного закону, як вже було написано, вся вироблена або ввезена продукція на територію України повинна відповідати Технічним регламентам.
Як же дізнатися чи потрапляє ваша продукція під дію будь-яких технічних регламентів чи ні. Найбільш правильним шляхом буде консультація в органі сертифікації або у компетентної компанії такий як Unus Finis, або самостійне вивчення всіх законодавчих актів пов'язаних з вашою продукцією.
Однак для спрощення вивчення матеріалу ми рекомендуємо ознайомиться вам з нашою статтею перелік товарів що підлягає обов'язковій сертифікації.
Підводячи підсумок вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що більшість товарів зараз потребують сертифікації та отримання сертифіката відповідності (сертифіката експертизи типу). Що ж стосується електроніки, радіоелектроніки, техніки і радіотехніки а також приладів і пристроїв до складу яких входить будь-який модуль передачі даних такої як GSM 900/1800 і / або CDMA800 / CDMA2000 (для передачі голосу), протоколів 1X EV-DO, LTE, LTE + , UMTS, HSDPA, HSDPA +, GPRS, EDGE, 5Ge, 5G, 5G +, ZigBee і Thread, Bluetooth Mesh, Wi-Fi, NFC, M-Bus а також RFID, то ці пристрої підлягають обов’язковому проведенню оцінки відповідності технічним регламентам тобто сертифікації.
В іншому випадку ввезення і реалізація даної продукції на території України є незаконною.
Залишилися запитання? У нас є відповіді!
- Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
- Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію