Документи та процедура

все що Ви хотіли дізнатись

Перелік документів необхідний для отримання сертифіката відповідності в Україні, який ми розберемо, це перший і найвідповідальніший крок.

Перед тим як запустити процес сертифікації (процес оцінки відповідності технічним регламентам ), необхідно підготувати мінімальний пакет документів, а також привести тестоване обладнання у відповідність до чинних законодавчих актів. Тепер про все по порядку.

Почнемо з того, що офіційний список документів традиційно відкриває «заява клієнта на послуги з оцінки відповідності» (докладніше про цей документ ви можете дізнатися, перейшовши за посиланням). Він містить мінімальний необхідний пакет документів, зокрема:

А) Фотографії або ілюстрації, що показують зовнішній вигляд, маркування та внутрішнє компонування пристрою.

Б) Версії програмного забезпечення або реалізованого апаратним способом програмного забезпечення, які можуть впливати на відповідність основним вимогам Технічних регламентів.

В) Інструкція з експлуатації (українською мовою та з обов'язковим розділом БЕЗПЕКА)

Г) Технічна специфікація пристроїв

Д) Копія декларації про відповідність , сертифікати на продукцію і підприємства, документи, що підтверджують, що продукція випускається на підприємстві, яке дотримується ухвалених міжнародних норм, правил безпеки навколишнього середовища і має налагоджене серійне виробництво.

Пункт «Д» означає, що, можливо, у замовника немає таких документів, як декларації про відповідність, сертифікати на продукцію. Це може статися, якщо продукція виробляється, наприклад, для внутрішнього ринку Китаю. У цьому випадку необхідний пакет документів засвідчує, що завод, на якому виробляється ця продукція, сертифікований для виробництва товарів для європейського ринку. Одним з таких документів є, наприклад, iso 9001. Однак самого iso 9001 недостатньо.

Е) Технологічні креслення й схеми компонентів, вузлової зборки, електричні схеми, технічний проєкт та інша подібна інформація.

Ж) Оцінка й аналіз ризиків

З) Протоколи випробувань

Може бути таке, що пункт «З» неможливо виконати, якщо виробник приховує свої випробування і не отримував сертифікати міжнародного зразка. У такому випадку необхідне письмове підтвердження від виробника про те, з якої причини відсутні «протоколи випробувань».

У будь-якому випадку після закінчення процедури відповідності технічним регламентам і оцінки відповідності у вас на руках опиниться повний пакет документів із пункту «Д» і «З», а також Сертифікат експертизи типу (Сертифікат відповідності).

Список документів, які необхідно подати не обмежується, тим що зазначений в «Заяві клієнта на послуги з оцінки відповідності» , вам також знадобиться:

И) Чинний iso 9001: 2015 або більш актуальна версія на виробництво.

К) Підписана довіреність від виробника (якщо заявник не є виробником)

Л) Виписка з реєстру виробника має апостиль або його аналог. (Не застосовується до українських виробників)

М) Для укладення договору з центром сертифікації знадобиться:

Вже 1 вересня 2021 Україна переходить на режим "без паперів".

Коли режим paperless офіційно вступить в силу, державні органи не будуть більше вимагати паперові документи, якщо їхня інформація вже занесена до реєстру.

Якщо договір укладається на ФОП, необхідні:

Якщо договір укладається на юридичну особу, необхідні:

Н) Супутня документація, як-от переклади офіційних листів від іноземних компаній, листи підтвердження виробництва, описи моделей схем тощо.

Пункт «Н» потрібно розуміти як готовність до швидкого прийняття рішень через те, що неможливо передбачити, яке підтвердження або спростування необхідно буде вимагати від виробника, бо кожен сертифікат унікальний.

О) зразок, паковання товару і зарядний пристрій повинні мати маркування, яке відповідає вимогам Постанови КМУ "Про затвердження Технічного регламенту радіообладнання" від 24 травня 2017 р. №355, Закону України "Про захист прав споживачів" та іншим законодавчим актам.

Пункт «О» не про «документи», в які можна оперативно внести зміни. Він стосується питань виробництва як самого пристрою, так і його паковання та потребує вирішення ще на стадії планування виробництва за чітко прописаними законами вимогам, недотримання яких може призвести до накладення штрафу і навіть скасування дії Сертифіката.

У ций перелік не потрапили документи, підписання яких не вимагає глибокого вивчення й часу на їхню обробку, до таких документів ми віднесли двостороннє підписання сертифікаційної угоди між органом сертифікації та замовником, підписання акту приймання - передачі й акту виконаних робіт та інших супутніх документів.

Для того щоб уникнути типових помилок в підготовці технічної документації та зразків, рекомендуємо ознайомиться з нашою статтею Типові помилки в технічній документації при підготовці зразків.

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

  1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
  2. Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію

Щоб більше дізнатися про нас як потенційного ділового партнера і прийняти рішення про співпрацю, рекомендуємо відвідати деякі розділи нашого сайту. Сподіваємося, ви знайдете відповіді на всі ваші запитання