Документи та процедура

все що Ви хотіли дізнатись

Як правильно підготувати зразки продукції і документацію до них для проведення випробувань і отримання сертифіката відповідності в Україні.

У цій статті ми хочемо познайомити вас з найпоширенішими помилками і їх можливими наслідками, які найчастіше зустрічаються на етапі підготовки Технічної документації та зразків.

Буває так, що пристрій, який надається для проведення випробувань у Центрі сертифікації Українського державного центру радіочастот, має набагато більший функціонал, ніж вказує замовник у «Заяві клієнта на послуги з оцінки відповідності» .

Причин такої помилки, як правило, дві!

  1. Замовник може не досконально вивчити об'єкт сертифікації, ґрунтуючись на основних технічних характеристиках і випадковим чином випустити з поля своєї уваги весь розширений потенціал і можливості свого пристрою.
  2. Замовник не підозрює про приховані можливості свого продукту, оскільки вони можуть ховатися в програмному забезпеченні конкретного пристрою.

Простим прикладом такої помилки може бути діапазон роботи Wi-Fi. Модуль, вбудований у пристрій, може працювати в різних режимах, найпоширенішим є Wi-Fi з режимом роботи в діапазонах b/g/n, однак все частіше зустрічаються пристрої з Wi-Fi, який підтримує режим ac. Оцінка відповідності Технічним регламентам Wi-Fi b/g/n/ac коштує дорожче. Більш детально про Вартість сертифікації, до складу яких входить радіомодуль (технологія передачі даних) Wi-Fi, ви дізнаєтеся зі статті, перейшовши за посиланням.

У такому випадку ми рекомендуємо під час підготовки «документів для отримання Сертифіката» більш детально вивчити характеристики і програмне забезпечення ваших пристроїв.

Оскільки якщо ви зазначите в «Заяві клієнта на послуги з оцінки відповідності» неповні дані, попередній розрахунок вартості на проведення оцінки відповідності буде здійснено за вказаними вами даними. Наступним кроком є підписання договору с УГЦР, оплата послуг згідно з договором, надання зразків і повного пакета документів.

Детальніші в нашій статті про процедуру подання документів, зразків і підписання договору з Українським державним центром радіочастот (УДЦР) (ООС Укрчастотнагляд) за допомогою компанії Unus Finis .

У разі виявлення Органом оцінки відповідності, невідповідності даних, поданих у «Заяві клієнта на послуги з оцінки відповідності», фактичним характеристиками пристрою, виявленими в момент проведення випробувань і при первинному огляді випробуваного зразка, ЦС УДЦР пропонує наступні рішення:

  1. Український державний центр радіочастот може виставити замовнику додатковий рахунок на оплату проведення повного циклу випробувань. (Сума доплати включає тільки ті випробування, які необхідно провести додатково до вже наявного договору)
  2. У разі відмови замовника від додаткової оплати проведення повного циклу комплексних випробувань , сума, сплачена замовником з первинного договору, не повертається, а замовник отримує «акт невідповідності продукції Технічним регламентам».

Ще однією поширеною перешкодою, на яку варто звернути увагу перед початком здійснення оцінки відповідності, є «сире» програмне забезпечення. Програмне забезпечення, в якому заблоковані (відсутній пункт меню) або некоректно працюють деякі функції, – це досить поширене явище. До цього питання варто поставитися з відповідальністю!

Наприклад, якщо в програмному забезпеченні випробуваного зразка відсутній пункт меню (або програма), що включає модуль NFC, то пояснити його «фізичну» наявність на платі можна конструктивними особливостями будови або особливістю роботи самого модуля NFC (залежить від конкретного пристрою). Але якщо таким модулем виявиться, наприклад, Wi-Fi, то такий пристрій не допустять до випробувань.

Наведемо ще один приклад. У разі, коли вдалося аргументувати блокування деяких функцій в випробовуваних зразках за рахунок програмного забезпечення та отримати Сертифікат відповідності (Сертифікат експертизи типу), в супутніх документах буде сертифікаційна угода .

Одним з пунктів якої є обов'язки замовника, а саме:

Замовник зобов'язується, заздалегідь узгоджувати з Органом оцінки відповідності (ООВ) зміни в конструкції (складі) продукції, технології виготовлення, методах випробувань та контролю, правилах прийому, які можуть вплинути на показники продукції, підтверджені при оцінці відповідності.

Інформувати ООВ Укрчастотнагляд про всі модифікації продукту, які можуть вплинути на відповідність радіоустаткування основним вимогам Технічного регламенту або умови дії зазначеного сертифіката. Такі модифікації вимагають додаткового дослідження типу радіообладнання і його твердження в формі доповнення до первинного сертифіката експертизи типу.

Таким чином якщо замовник після отримання сертифіката експертизи типу , розблокує відключені раніше їм функції шляхом модифікації або оновлення програмного забезпечення без проведення додаткових випробувань пристрою, він порушить сертифікаційну угоду та низку законів, включно з Законом України «Про захист прав споживачів». Функції дотримання сертифікаційної угоди покладені на низку контролюючих органів, зокрема Ринковий нагляд . У разі виявлення такого роду порушення, виданий Сертифікат відповідності анулюється.

Необхідно пам'ятати, що відповідно до Списку документів для проходження оцінки відповідності Технічним регламентам (отримання сертифіката експертизи типу) потрібно потурбуватися про отримання або складання таких документів, як:

  • Інформація про версію програмного забезпечення або реалізованого апаратним способом програмного забезпечення, які можуть впливати на відповідність основним вимогам Технічних регламентів.
  • Інструкція з експлуатації (українською мовою та з обов'язковим розділом БЕЗПЕКА)
  • Технологічні креслення і схеми компонентів, вузлової зборки, електричні схеми, технічний проєкт та інша подібна інформація.

Для запобігання будь-якому роду порушень і помилок компанія Unus Finis проводить розширені консультації з питань сертифікації електроніки в Україні . Ми – за чесність і справедливість.

У разі звернення до компанії Unus Finis і замовлення пакета послуг «Сертифікація електроніки будь-якої складності в Україні (" Під ключ ")» команда наших фахівців виявить усі деталі й помилки ще на стадії підготовки документів і запропонує вам найвигідніший варіант з оцінки відповідності Технічним регламентам.

Щоб більше дізнатися про нас як потенційного ділового партнера і прийняти рішення про співпрацю, рекомендуємо відвідати деякі розділи нашого сайту. Сподіваємося, ви знайдете відповіді на всі ваші запитання

Залишилися запитання? У нас є відповіді!

  1. Поставити запитання у будь-який зручний для вас спосіб у розділі Контакти.
  2. Зателефонувати нам та отримати безкоштовну консультацію